24/7

Całodobowo

Wulkanizacja

Pomoc drogowa 24/7 Gorzów Wlkp. Droga S3

ZMIANA KÓŁ W SAMOCHODZIE

Złapałeś gumę, najechałeś na gwóźdź, nie masz zapasówki, masz nietypowe koło, w każdej z tych sytuacji jesteśmy w stanie pomóc, posiadamy warsztat, w którym możemy dokonać wymiany opon.

mechanic-with-screwdriver-changing-car-tire-P9CWJFG.jpg
auto-mechanic-job-VQS7YR3.jpg

Kiedy należy wymienić opony?

Większość ekspertów zgadza się, że należy planować wymianę opon co pięć do siedmiu lat, niezależnie od tego, jak dużo jeździmy. Oczywiście zależy to od rodzaju opony, warunków jazdy i własnych nawyków. Jeśli przejeżdżasz tylko kilka tysięcy mil rocznie, Twoje opony mogą wytrzymać znacznie dłużej niż siedem lat. Jeśli natomiast dużo jeździsz w terenie lub często zdarzają Ci się przebicia, być może będziesz musiał wymieniać opony częściej. Mimo to warto kontrolować głębokość bieżnika i być przygotowanym na wymianę opon przed upływem okresu ich użytkowania. Wulkanizacja to proces, który może przedłużyć żywotność opon, ale nie jest to idealne rozwiązanie.

Jak często należy wymieniać opony?

Opony są wykonane z naturalnej i syntetycznej gumy, stali, tkaniny i innych materiałów, a ich konstrukcja jest w stanie wytrzymać duże zużycie. Jednak nawet najlepsze opony w końcu będą wymagały wymiany. Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na to, jak często opony wymagają wymiany, w tym:

Najlepszym sposobem na określenie, jak często należy wymieniać opony, jest zapoznanie się z instrukcją obsługi pojazdu. W większości podręczników znajduje się rozdział zawierający informacje o zalecanej częstotliwości wymiany opon.

Wymiana_opon_i_wulkanizacja_ZELL_Pomoc_Drogowa_03
Wymiana_opon_i_wulkanizacja_ZELL_Pomoc_Drogowa_02

Jak rozpoznać, że opony wymagają wymiany?

Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy opony wymagają wymiany, jest przyjrzenie się bieżnikowi. Głębokość bieżnika jest ważna, ponieważ pomaga w trakcji, czyli przyczepności do drogi, w mokrych warunkach pogodowych. Głębokość bieżnika można sprawdzić na kilka różnych sposobów:

Jak często należy wulkanizować opony?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od wielu czynników, w tym od rodzaju posiadanych opon, częstotliwości użytkowania pojazdu i warunków, w jakich zazwyczaj jeździsz. Jednak większość ekspertów zaleca wulkanizację opon przynajmniej raz na dwa lata, aby zapewnić ich dobry stan.

Wymiana_opon_i_wulkanizacja_ZELL_Pomoc_Drogowa_01

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.