24/7

Całodobowo

Laweta Usługi holownicze w Gorzowie Wielkopolskim

Pomoc drogowa 24/7 Gorzów Wlkp. Droga S3

Jeśli szukasz usługi holowania w Gorzowie i okolicach, która jest szybka, niezawodna i niedroga, to trafiłeś we właściwe miejsce! Na naszym blogu znajdziesz wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o usługach holowniczych, niezależnie od tego, czy szukasz ciężarówki holowniczej, czy tylko kilku wskazówek, jak holować swój pojazd.

Usługi holownicze – Czym są i co robią

Większość ludzi zna usługi holownicze, ale może nie być jasne, czym są i do czego służą. Z usług holowniczych korzysta się zazwyczaj, gdy pojazd musi zostać przetransportowany z jednego miejsca do drugiego, albo dlatego, że jest zepsuty, albo dlatego, że musi zostać przetransportowany do warsztatu.

Usługi holownicze mogą być świadczone przez różne firmy, w tym warsztaty samochodowe, firmy pomocy drogowej, a nawet niektóre firmy holownicze. Rodzaj firmy, która świadczy usługi, zazwyczaj zależy od rodzaju pojazdu, który musi być holowany i odległość, która musi być transportowana.

Istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w potrzebie usługi holowania. Po pierwsze, ważne jest, aby upewnić się, że firma, do której dzwonisz, jest licencjonowana i ubezpieczona. Będzie to chronić Cię w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak podczas transportu Twojego pojazdu. Po drugie, zawsze należy uzyskać szacunkowy koszt usługi, zanim zgodzisz się na holowanie pojazdu. W ten sposób będziesz wiedział dokładnie, ile będziesz musiał zapłacić, gdy praca zostanie zakończona.

Korzyści z korzystania z usługi holowania w Gorzowie Wielkopolskim

Kiedy Twój samochód się zepsuje lub masz wypadek, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest martwienie się o to, jak masz zamiar zabrać swój samochód do najbliższej stacji obsługi. To właśnie tutaj usługa holowania Zell może być ratunkiem. Oto tylko kilka korzyści z korzystania z usługi holowania:

 • Usługa holownicza może zaoszczędzić Ci czasu i kłopotów: Zamiast zastanawiać się, jak zaprowadzić samochód do stacji benzynowej, można po prostu zadzwonić po holownik i kazać im to zrobić za Ciebie.
 • Usługa holowania może pomóc Ci uniknąć kosztownych napraw: Jeśli Twój samochód zepsuł się w wyniku wypadku, często taniej i łatwiej jest po prostu mieć go odholowanego do stacji obsługi, niż próbować naprawić go samodzielnie.
 • Usługa holowania może zapewnić Ci bezpieczeństwo: Jeśli Twój samochód zepsuł się na poboczu drogi, holownik może pomóc Ci usunąć go z drogi i z miejsca zagrożenia.

Różne rodzaje dostępnych usług holowniczych

Istnieje wiele różnych rodzajów usług holowniczych. Niektóre z nich są przeznaczone dla konkretnych typów pojazdów, podczas gdy inne mogą holować każdy typ pojazdu. Najczęstszym rodzajem usługi holowniczej jest laweta z płaską podłogą. Ten typ holownika ma płaską platformę, która może być opuszczona na ziemię, co ułatwia załadunek i rozładunek pojazdów.

Innym powszechnym rodzajem usługi holowniczej jest holownik z podnośnikiem kołowym. Ten typ holownika posiada urządzenie, które podnosi przednie lub tylne koła pojazdu z ziemi, co ułatwia załadunek na płaską platformę.

Niektóre firmy holownicze oferują również usługi takie jak pomoc drogowa, wyciąganie i usługi naprawcze. Usługi pomocy drogowej mogą pomóc Ci, jeśli masz przebitą oponę lub potrzebujesz pomocy w uruchomieniu pojazdu. Usługi wyciągania mogą pomóc Ci, jeśli Twój pojazd utknął w błocie lub śniegu. Usługi związane z usuwaniem skutków wypadku mogą pomóc, jeśli pojazd uległ wypadkowi i musi zostać odholowany do warsztatu.

Jak wybrać odpowiednią usługę holowniczą dla Twoich potrzeb?

Dostępnych jest wiele różnych usług holowniczych i wybór odpowiedniej może być nieco przytłaczający. Czy potrzebujesz lawety z płaskim dnem lub lawety z podnośnikiem kołowym? Czy potrzebujesz lokalnej usługi holowniczej lub takiej, która może holować pojazd na dużą odległość? Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze usługi holowania:

 • Jaki typ pojazdu potrzebujesz odholować? Niektóre usługi holownicze specjalizują się w określonych typach pojazdów, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że mogą one holować dany typ pojazdu.
 • Jak daleko trzeba odholować pojazd? Niektóre usługi holownicze oferują tylko holowanie lokalne, podczas gdy inne oferują holowanie na duże odległości. Pamiętaj, aby zapytać o to przed wynajęciem usługi holowniczej.
 • Jaki jest Twój budżet? Usługi holownicze mogą się znacznie różnić ceną, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, ile jesteś w stanie wydać przed rozpoczęciem zakupów.

Wskazówki dotyczące korzystania z usług firmy zajmującej się holowaniem

Jeśli Twój samochód uległ awarii i musisz skorzystać z usługi lawety, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, upewnij się, że firma, do której dzwonisz, jest renomowana i ma dobre wyniki. Można to zrobić, sprawdzając opinie w Internecie lub pytając przyjaciół i rodzinę o rekomendacje.

Po znalezieniu firmy, która wydaje Ci się odpowiednia, upewnij się, że otrzymasz oszacowanie kosztów, zanim rozpoczniesz pracę. Pomoże to uniknąć wszelkich niespodzianek później. Ponadto ważne jest, aby dać kierowcy lawety jasne instrukcje, gdzie chcesz swój samochód podjęte. Jeśli to możliwe, zawsze najlepiej jest oddać klucze, aby mogli przewieść samochód za Ciebie.

Wreszcie, pamiętaj, że masz prawo do zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, którą otrzymujesz. Jeśli kierowca jest niegrzeczny lub nie wydaje się wiedzieć, co robi, nie wahaj się poprosić o zwrot pieniędzy.

Koszt usług holowniczych

Usługi związane z holowaniem mogą być bardzo drogie, w zależności od firmy holowniczej i odległości, na jaką musisz zostać odholowany. Średni koszt holowania wynosi 350 zł, ale może wahać się od 150 zł do 600 zł. Firmy holownicze zazwyczaj pobierają stawkę podstawową, plus stawkę za 3 zł km dla większych odległości. Jeśli musisz być holowany więcej niż 100 km, prawdopodobnie zostaniesz obciążony dodatkową opłatą.

Różne cechy usług holowniczych

Kiedy potrzebujesz holowania, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym z nich jest odległość, na jaką należy holować pojazd. Jeśli jesteś w pewnej odległości od firmy holowniczej, mogą one być w stanie zapewnić Ci zniżki. Dodatkowo rozmiar i waga pojazdu będzie odgrywać rolę w cenie holowania. Im większy i cięższy pojazd, tym więcej będzie kosztować holowanie.

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest rodzaj usługi, której potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz po prostu holowania do najbliższej stacji benzynowej, będzie to mniej kosztowne niż w przypadku, gdy potrzebujesz pomocy drogowej. Pomoc drogowa jest zazwyczaj droższa, ponieważ obejmuje dodatkowe usługi, takie jak zmiana opony lub uruchomienie samochodu.

Wybierając firmę holowniczą, pamiętaj, aby zapytać o ich stawki i usługi, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Różne oferty dostępne w usługach holowania

Usługi holownicze oferują różne rodzaje usług w zależności od potrzeb klienta. Niektórzy potrzebują holownika, aby zabrać swój samochód do mechanika, podczas gdy inni potrzebują holownika, aby zabrać swój samochód na parking. Istnieją również holowniki, które oferują usługi dla RV i innych pojazdów.

Najczęstszym typem lawety jest holowanie na płaskim podłożu. Ten typ lawety może przewozić każdy rodzaj pojazdu, w tym samochody osobowe, ciężarówki, furgonetki i SUV-y. Płaska ciężarówka holownicza ma duże płaskie podłoże, które może być używane do transportu pojazdu. Płaska ciężarówka holownicza może być również używana do transportu motocykli i innych pojazdów, które nie są tak szerokie, jak samochód lub ciężarówka.

Innym rodzajem holownika jest holownik z podnośnikiem kół. Ten typ holownika może przewozić tylko pojazdy, które mają cztery koła. Wózek holowniczy z podnośnikiem kołowym wykorzystuje podnośnik hydrauliczny do podniesienia pojazdu z ziemi i na tył wózka holowniczego. Ten typ holownika nie jest tak powszechny, jak samochód z platformą, ponieważ może on przewozić tylko pojazdy z czterema kołami.

Ostatnim typem holownika jest holownik z podnośnikiem. Ten typ holownika ma długi wysięgnik, który może sięgać ponad wysokie budowle lub ponad inne pojazdy, aby dostać się do pojazdu, który musi być holowany. Wózek holowniczy z podnośnikiem nie jest tak powszechny, jak pozostałe dwa rodzaje holowników, ale nadal jest używany w niektórych obszarach.

Jak najlepiej wykorzystać usługi holownicze

Jeśli utknąłeś na poboczu drogi, holownik może być ratunkiem. Jednak nie wszystkie usługi holownicze są takie same. Aby uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze i uniknąć potencjalnego bólu głowy, skorzystaj z poniższych wskazówek:

 • Szukaj firm zajmujących się holowaniem w Twojej okolicy, zanim będziesz ich potrzebował. Dowiedz się, jakie są ich stawki i jaki rodzaj usług świadczą.
 • Jeśli masz pomoc drogową w firmie ubezpieczeniowej lub klubie samochodowym, dowiedz się, jaki rodzaj pokrycia masz i jakie ograniczenia mają zastosowanie.
 • Jeśli pojazd jest uszkodzony, spróbuj zjechać z drogi, jeśli to możliwe. Ułatwi to holownikowi dotarcie do Ciebie i zminimalizuje ryzyko uszkodzenia pojazdu.
 • Należy jasno określić, gdzie pojazd ma zostać odholowany. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie chcesz go zabrać, poproś o zalecenia od firmy holowniczej.
 • Należy poprosić o wycenę przed wydaniem zgody na holowanie. Przed wyrażeniem zgody na holowanie pojazdu należy upewnić się, że wszystkie opłaty są zrozumiałe.

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.